Kalėdine ar žiemos tematika interaktyvios/veiklos knygos.

Kalėdine ar žiemos tematika interaktyvios/veiklos knygos.

Prasidėjo Gruodžio mėnesis, ir švenčių laukimas dabar įgavo dar didesnę pagreitį. Jau dalinausi paveikslėlių kalėdinėmis knygomis, o šį kartą noriu aptarti dukryčių interaktyvias knygeles. Tokios knygos dažniausiai domina mažiausius skaitytojus, tačiau amžiaus cenzas ne visada atitinka realybę. Mano vyresnėlei pavasarį sueis ketveri ir muzikinės ar knygos su atvartėliais dar labai įdomios. Nemanau, kad išaušus gimimo dienai stebuklingai jos nebepatiks. Taip jos labiau vartomos dienos metu, nes jas retai kada prašo paskaityti. Skaitymui mieliau renkasi paveikslėlių knygas. O šios, kaip aš sakau, skirtos žaidimams. Tad linkiu atrasti savo vaikui įdomią knygą, ne tik skaitymui, bet ir smagiam žaidimui-atradimui!

Kalėdos, Kalėdos! Smagi knygelė su magnetukais.

❄️❄️❄️❄️❄️

Kalėdų laikotarpis – išties nepaprastas metas. Mirga spalvotos lemputės, puodeliuose garuoja karštas šokoladas,vilioja kvapnūs mandarinai, orkaitėje kepa imbieriniai sausainiai. Visi nekantriai laukia Kalėdų Senelio, klausosi kalėdinių dainų, džiaugiasi žiemos pramogomis: leidžiasi rogutėmis nuo kalniuko, piešia sniego angelus bei stato gražiausius sniego senius. Laukti ir džiaugtis šventėmis galima įvairiai. Ši knyga kviečia sukurti savo kalėdinę istoriją. Tai veiklos knyga su 16 magnetukų, kuriuos gali sukomponuoti kalėdiškai papuoštoje knygoje. Tai antroji dukryčių knyga su magnetukais, ir tikrai nuoširdžiai sakau, nei dienos nebūna, kad nepaimtų į rankas. Joms patinka klijuoti lipdukus, o čia labai panašu, tik ilgaamžiškesnė alternatyva. Rekomenduoju pabandyti šią ar kitą knygą su magnetukais. Jei patinka klijuoti lipdukus, patiks ir su magnetukais, ne tik žaisti, bet ir smagiai laiką leisti!

Mažojo meškiuko Kalėdos. Su šviesinčia Kalėdų eglute.

❄️❄️❄️❄️

Tai šilta, smagi istorija apie mažą meškiuką, kuris su draugais puošia eglutę ir ruošiasi švęsti Kalėdas. Turiniu ir iliustracijomis, ji nėra kažkuo labai ypatinga. Būtent ją įsigijau dėl šviečiančios Kalėdų eglutės. Dar neturėjome tokios knygos, kuri ne tik skleistų garsus, bet ir skleistų šviesą. Tokia magija aplanko, kai eglutė įsižiebia, iškart jauti kalėdinę dvasią. O šventinė melodija padės pajusti stebuklingą Kalėdų nuotaiką. Lemputės įsižiebia ne visos kartu, bet po vieną, ir tai įdomiausia dalis, nes kiekviename puslapyje yra išpjautas žibintas. Kai visos lemputės įsižiebia, išgirsti kalėdinę melodiją. Dukrytėms ji patiko, nes nėra įprasta knygelė iš turimų. O nauji potyriai visada įdomesni. Šiai knygai šiuo metu leidykloje puiki kaina apie 4 eur (ją rasite defektų skiltyje, tik palanksytas viršelis). Ar norite įžiebti eglutę ne tik namuose, bet ir knygoje? Pirmyn!

Anna Milbourne „Sniegynai. Žvilgtelk vidun”

❄️❄️❄️❄️❄️

Atvartėliai, atvartėliai, kaip jie patinka mažiesiems skaitytojams. Ši knyga ne apie Kalėdas, o apie žiemą sniegynuose besislepiančius gyvūnus. Juose rasite baltuosius lokius, maisto ieškančius šiaurės elnius, smalsiausias poliarines lapes, roges tempiančius haskius, šilumą mėgstančius pingvinus ir daug kitų gyvūnų. Tai knyga kurioje mažieji tyrinėtojai ras veiklos ir pirščiukai bus tikrai įdarbinti. O kiek dar įdomių faktų sužinos apie sniegynuose gyvenančius gyvūnus, atšiaurią gamtą. Tai mūsų antroji serijos “Žvilktelk vidun knyga” , kuri sudomina atvartėlių gausa, faktų pateikimu bei spalvingomis, meniškomis ir labai gražiomis iliustracijomis. Smagūs piešiniai įtraukia skaitytojus, skatina vartyti, atversti langelius ir žiūrėti paveikslėlius vis iš naujo. Puiki pažintinė knygelė 1-4 metų vaikams žiemos gyvūnų tematika.

Kalėdinės dainelės.

❄️❄️❄️❄️

Manau sutiksite, kad šventinė nuotaika keliskart padvigubėja, kai užgroja namuose kalėdinės dainos. Šioje knygelėje rasite vaikų įdainuotas daineles: „Tyli naktis“, „Kalėdų varpeliai“, „Džiaugsmingų šventų Kalėdų“ ir „Kam, tavo, vilkeli, akelės šviesios? Knygelė storais kartono lapais ir nedidelio formato, tad patogu vartyti ir lengva paspausti visai mažiems vaikams. Dainelės daugumai girdėtos ir žinomos, pirmosios lyriškos ir šiltos apie kalėdų laukimą, trečioji pati garsiausia (iš skambesio) linki džiaugsmingų ir laimingų švenčių. Knygelę puošia jaukios, ryškios, dailios ir šiltos iliustracijos. Su šia knygele mažiesiems laukimas tikrai neprailgs, o jums? Atsakymą manau žinote…

Rob Scotton „Katinėlis Juodis. Žiemos staigmena. ”

❄️❄️❄️❄️

Tai pirmoji mūsų įsigyta knygelė apie linksmą katinėlį Juodį. Pamaniau puiki proga susipažinti su juo artėjant žiemai. Tai ne tik paveikslėlių knyga, tačiau joje gausu atverčiamų puslapių. Būtent ne atvartėlių, o pilnų puslapių. Ar mane ji labai sužavėjo. Nepasakyčiau. Ar dukrytėms patiko, manau kad taip, nes juokėsi ne kartą ir ne du. Tai tikrai nuotaikingas personažas. Man pati istorija smagi, ir katinai daugumai vaikų labai patinka (Jomilės meilė jiem beribė). Tačiau tas sprendimas su atvartais, na nežinau, pirmą dieną džiaugiantis knyga, nuplyšo du puslapiai. Taip, skaitytojos mažos, bet tikrai nėra, kad plėšytų specialiai, tačiau ją vartant tikrai nesunku juos nuplėšti. Nepaisant šių trūkumų, tai nuotaikinga ir smagi knyga apie žiemos malonumus ir linksmus netikėtumus, kuriuos patiria Juodis statydamas sniego katiną. Ji parašyta didžiosiomis raidėmis, tad puiki susipažinti su tekstu ir mokytis skaityti. Ir labai tinkanti praskaidrinti nuotaiką vis tamsėjančiais žiemos vakarais.

Spragtukas. Skamba užburianti Čaikovskio muzika.

❄️❄️❄️❄️

Šiais metais sau sakiau, kad būtinai isigysiu savo vaikystės kalėdinę pasaką “Spragtukas”. Pasirinkimas jų platus, bet išsirinkau garsinę pasakos versiją. Sužavėjo ji mane iliustracijomis, bei Čaikovskio klasikinei muzikai nesu abejinga. Puikus manau pasirinkimas vaikams iki 4 metų amžiaus supažindinti su šia pasaka. Ši knyga lavins ne tik muzikinį skonį, bet kaskart atsivertus norisi vėl ir vėl pasinerti į šią stebuklingą pasaką. Ir ne tik prieš miegą. Muzika tikrai užburianti (nors galėtų būti tylesnė, nes tikrai labai garsi), o iliustracijos pasakiškos, meniškos ir jaukios. Ši knygelė yra (Usborne sounds books) serijos, kurias jau gyriau ir girsiu dar ne kartą. Tačiau pastebiu, kad lietuvių išverstos knygos yra kur kas plonesnių lapų (suprantu, kad viskas orientuota į prieinamą kainą vartotojams), tai man užkliuvo, nes originalias vartome gerą pusmetį ir jos lyg naujos. Na pažiūrėsiu, kaip bus su šia, nes lapai iš plono kartono. Kaip bebūtų knyga graži ir stebuklinga!

Usborne sound books. „Winter Wonderland Sound”.

❄️❄️❄️❄️❄️

Dukrytės labai mėgsta Usborne leidyklos knygeles. Jų turime jau ne vieną ir ne dvi. Man pačiai jos nuostabios, tad vieną įsigijome ir žiemos tematika. Tai garsų-pojūčių knygelė, kurioje skamba kalėdiniai varpeliai, sniegenų balsai, kalėdinės giesmės, sniego čežėjimas ir kiti su žiemos šventėmis susiję garsai ir melodijos. Iliustracijos vaizdžios, ryškios, jaukios, tad vaikučiams tikrai patiks. Ji smagi ne tik žiemos garsų įvairove, bet ir savo struktūra. Knygoje labai daug išpjautų takelių, skiringų formų, kurios skatina liesti, jausti, įkišti/iškišti pirštuką, skatina žaisti su knyga ir tyrinėti. Vyresniems vaikams nuo 3-4 metų galima apvedžioti popieriaus lape išpjautas vietas ar spalvinti pieštuku ir išgauti ornamentus. Su ja veiklos atras skirtingo amžiaus vaikai, kas gali juos sužavėti. Mes rekomenduojame išbandyti bent vieną šios serijos Usborne knygelę. Jei ieškote kalėdoms, ši puikiausiai tiks. Smagių atradimų tyrinėjant ir klausant garsų!

Štai ir viskas. Pasidalinau visu savo dukryčių kalėdiniu (žiemos) lobiu. Paveikslėlių knygas rasite ankstesniame įraše. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=291182476350875&id=100063773732904

Leave A Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2022-2024 Mažoji skaitytoja© | Visos teisės saugomos

Cart
Your cart is currently empty.